Polski  English  Русский  Deutsch  
Formularz Szukaj
bl2br2tl2tr2

Świece zapłonowe ISKRA Kielce

Świece zapłonowe GAS-SUPER

Oferujemy świece zapłonowe do gazu LPG.

Świece zapłonowe ewoluują równolegle z układami zapłonowymi i zasilania oraz konstrukcją silników spalinowych. Dążenie do podnoszenia średnich ciśnień indykowanych w silnikach powoduje pogorszenie warunków pracy elementów tworzących komory spalania. W związku z tym również i świece zapłonowe do współczesnych silników muszą charakteryzować się wzmożoną odpornością na ekstremalne warunki pracy.

Innym, niezwykle ważnym aspektem branym pod uwagę podczas konstruowania świec zapłonowych jest zapewnienie powtarzalnej pracy silnika w warunkach minimalnych i maksymalnych obciążeń. W świetle obowiązujących norm toksyczności spalin, nawet jeden cykl pracy silnika bez spalania występujący w trakcie testu przesądza o przekroczeniu dopuszczalnego stężenia węglowodorów w spalinach. Dlatego też konstrukcja świecy zapłonowej musi zapewniać stuprocentową skuteczność zainicjowania płomienia w cylindrze.

Producenci świec zapłonowych poza zadaniem, jakim jest nadążanie za rozwojem systemów spalania i stale zaostrzającymi się przepisami dotyczącymi emisji spalin w nowych silnikach, oferują także nowe konstrukcje świec zapłonowych spełniających prawidłowo swoją funkcję także w starszych typach silników, niekiedy znacznie zużytych zapewniając skuteczność zapłonu mieszanki w cylindrze oraz poprawiając toksyczność spalin.